2026 Kubota Z422KW-54 Image
2026 Kubota Z422KW-54
CALCULATE PAYMENTS
Estimate your 2026 Kubota Z422KW-54 payment
Yearly Payment
Estimated Yearly Payment
%
PAYMENT & INTEREST REPORT
View your loan payment over time
Payment & Interest Report
Interest Paid
Total Paid
DOWNLOAD REPORT
Take your equipment details with you
Equipment Main Image
Description
2023 Kubota Z400 Series Z422KW-54 The Kubota Z422KW-54 sports a 54-inch, fabricated steel mowing deck, to give you the range you need to cover even the largest stretches on your property. Spread out in the large operator’s platform and kick back in the adjustable high back seat, because once you’re in the saddle, the Z422KW-54 feels just like home. With three blades and a cutting height ranging from one-and-a-half to five-inches, you’ll see the results you’re looking for in no time at all. Features may include: HITCH CUP HOLDER & STORAGE KAWASAKI ENGINES EASY TO REACH OPERATOR CONTROLS WIDE PNEUMATIC CASTERS LARGE OPEN OPERATOR PLATFORM EASY UNDER SEAT ACCESS TOOL-LESS AIR CLEANER ACCESS FOLDABLE ROPS FOR EASY TRANSPORT WIDE LOW PROFILE REAR TIRES FABRICATED MOWER DECK 48", 54", 60" The Z400-Series are equipped with a 48", 54", or 60" mower deck. Within their 5-inch-deep welded structure, these mower decks provide a generous internal deck volume that contributes to enhancing both mowing performance and clipping discharge performance. Whether long, wet, or thick, grass is powerfully raised for efficient mowing. A reinforced spindle mount area improves durability. COMFORT AND CONVENIENCE Features to keep you feeling fresh and working longer: 12-volt power outlet to charge your phone and other accessories Adjustable, high back seat Storage box Cup holder Wide foot pan for plenty of leg room and easy entry/exit The operation load of the dual operation levers can be adjusted to ea
2026 Kubota Z422KW-54
Crystal Tractor - Hastings, Florida
Year
2026
Make
Kubota
Model
Z422KW-54
Category
Other Equipment
Subcategory
Turf
Stock No.
City
Hastings
State
FL
Condition
New
Width
54 in
Estimated Payments
List Price
Down Payment
Term Length
7 Years
Interest Rate
6.49%