2023 Kubota Z400 Series Z422KWT-60 A low profile, large tread tires and foldable ROPS (Rollover Protection Structure) don’t just give the Kubota Z422KWT-60 sleek design; they allow you to power through even the most demanding situations. Turn the key switch from your adjustable high back seat and scope in on your lines because with its 6.8-gallon fuel tank, the Z422KWT-60 isn’t going to stop until the job is done. The 60-inch wide, fabricated steel mower deck showcases Kubota’s commitment to quality and with the three blades and one-and-a-half to five-inch cutting range, you’ll not only work with precision, you’ll cover ground with efficiency. Mow the distance with the Kubota Z422KWT-60! Features may include: HITCH CUP HOLDER & STORAGE KAWASAKI ENGINES EASY TO REACH OPERATOR CONTROLS WIDE PNEUMATIC CASTERS LARGE OPEN OPERATOR PLATFORM EASY UNDER SEAT ACCESS TOOL-LESS AIR CLEANER ACCESS FOLDABLE ROPS FOR EASY TRANSPORT WIDE LOW PROFILE REAR TIRES FABRICATED MOWER DECK 48", 54", 60" The Z400-Series are equipped with a 48", 54", or 60" mower deck. Within their 5-inch-deep welded structure, these mower decks provide a generous internal deck volume that contributes to enhancing both mowing performance and clipping discharge performance. Whether long, wet, or thick, grass is powerfully raised for efficient mowing. A reinforced spindle mount area improves durability. COMFORT AND CONVENIENCE Features to keep you feeling fresh and working longer: 12-volt power outlet to charge your ph
2026 Kubota Z422KWTNC-60
Crystal Tractor - DeLand, Florida
Year
2026
Make
Kubota
Model
Z422KWTNC-60
Category
Other Equipment
Subcategory
Turf
Stock No.
City
DeLand
State
FL
Condition
New
Width
60 in
Estimated Payments
List Price
Down Payment
Term Length
7 Years
Interest Rate
6.49%