2026 Scag SPZ61H-25CV Image
2026 Scag SPZ61H-25CV
Serial #110D00262
CALCULATE PAYMENTS
Estimate your 2026 Scag SPZ61H-25CV payment
Yearly Payment
Estimated Yearly Payment
%
PAYMENT & INTEREST REPORT
View your loan payment over time
Payment & Interest Report
Interest Paid
Total Paid
DOWNLOAD REPORT
Take your equipment details with you
Equipment Main Image
Description
2026 SCAG SPZ61H 25CV ZERO TURN MOWER WITH WARRANTY INCLUDED 61" HERO CUTTER DECK WITH DUAL-PLATE STEEL CONSTRUCTION 25 HP KNOHLER COMMAND PRO V-TWIN AIR COOLED ENGINE FORWARD SPEED 10 MPH FUEL CAP 6.5 GAL CUTTING HEIGHT 1.5-5" HYDRO-GEAR ZT3400 TRANSAXLES Year: 2026 Manufacturer: SCAG Model: SPZ61H-25CV Serial Number: 110D00262 Condition: New Warranty: Yes Stock Number: 29674 Cutting Width: 61 in Minimum Cut Height: 1 in Maximum Cut Height: 5 in Number of Blades: 3 Deck Construction: Fabricated Horsepower: 25 HP Transmission Type: Hydro Max Forward Speed: 10 Engine Manufacturer: KOHLER Fuel Type: Gas
2026 Scag SPZ61H-25CV
Haley Equipment - Carroll, Iowa
Year
2026
Make
Scag
Model
SPZ61H-25CV
Category
Other Equipment
Subcategory
Turf
Stock No.
29674
City
Carroll
State
IA
Condition
New
Serial No.
110D00262
Width
61 in
Estimated Payments
List Price
Down Payment
Term Length
7 Years
Interest Rate
6.49%